Vaka: 26,398

İyileşen: 27,160

Vefat: 213

Vaka: 26,398

İyileşen: 27,160

Vefat: 213

8.6957
10.1886
11.8925

...
Şehir Hakkında

Festival ve Şenlik

Aydın'ın Festival ve Şenlikleri

 

  • Geleneksel Deve Güreşi Festivali; 71 yıldır geleneksel olarak düzenlenmektedir. Ulusal düzeyde gerçekleşen şenliklere 1000'in üzerinde katılım sağlanmakta olup her yıl Ocak ayında düzenlenmektedir.
  • Vegfest (Didim Vegas&Vejeteryan Festivali); Hayvan Özgürlüğü ve Şiddetsizlik çalışmalarıyla “Yaşam Dolu Festival” ünvanı alan Türkiye’nin ilk ve tek Vegan Festivali olup her yıl Nisan ayının dördüncü haftasında düzenlenmektedir.
  • Kuşadası Gençlik Festivali; Kuşadası Gençlik Festivali, “Her zaman iyi müzik” sloganıyla herkesi festival alanına davet ediyor. Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinin 5 gün boyunca konserler verdiği festivale 30’dan fazla sanatçı katılımını sağladığı festival her yıl Ağustos ayında düzenlenmektedir.
  • Nevruz Festivali; Yedi yıldır kutlanan festivalimiz uluslararası olup, Türk Cumhuriyetlerinden farklı ülkeler katılmaktadır. Her yıl Mart ayının üçüncü haftası düzenlenmektedir.
  • Uluslararası Didim Zeytin Festivali; Apollon Tapınağı çevresinde gerçekleştirilecek festivale yurt dışından da konuklar ve Akdeniz Zeytin Şehirleri Birliği üyeleri etkinliğe katılım sağlamaktadır. Her yıl Ekim aydının ikinci haftası düzenlenmektedir.
  • Nazilli Geleneksel İncir Festivali; "Nazilli İnciri" ve Nazilli adının ön planda tutulacağı festivalde İncir yüz güzeli yarışması, fotoğraf - şiir yarışması gibi çeşitli etkinlikler yapılacaktır. Her yıl Ağustos ayının dördüncü haftası düzenlenmektedir.