Vaka: 26,398

İyileşen: 27,160

Vefat: 213

Vaka: 26,398

İyileşen: 27,160

Vefat: 213

8.6735
10.1605
11.868

...
Şehir Hakkında

Aktiviteler

Aydın'da Yapılabilecek Aktiviteler

 

  • Arapapıştı Kanyonu; Nisan ve Mayıs aylarında suyun artması ile birlikte dağların arasından akan masmavi suyun üzerinde tekne turlarına katılabilirsiniz.
  • Kuşadası'nda Tekne Turu; Marina ve Güvercinada iskelesinden hareket eden tekneler sabahtan akşama kadar süren doyumsuz bir eğlence fırsatı sunmaktadır. Kuşadası çevresinde bulunan el değmemiş koyları görebileceğiniz ve tur sahiplerinin uygun gördüğü bu koylarda yüzebilme imkanı yanı sıra sabahtan akşama kadar müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz.
  • Aydın'ın Pınarbaşı'ndan Aytepe'ye Kadar Teleferik; Aydın Belediyesi tarafından inşa ettirilen teleferik hattı şehir merkezinde bulunan Pınarbaşı'ndan Aytepe'ye kadar uzanır. 536 metre uzunluğunda, 6 adet kabini bulunan teleferiğin bir kabini içerisine yaklaşık 6 kişi binebilir. Aytepe Mesire Alanı'na ulaşabilmek için beş yüz basamak çıkmak yerine hem teleferik hattını kullanın hem de mükemmel manzarasını seyredebilirsiniz.
  • Didim Tekne Turları; Aydın'a bağlı Didim ilçesinin Altınkum ve Akbük sahilinden hareket eden tekne turları yaz döneminin vazgeçilmezidir. Cennet Adası, Akvaryum, Polis Akademisi ve Dalyanaki gibi koyları gezme imkanı sağlamaktadır.
  • Didim'de Jeep Safari; En az 4 en fazla 7 kişinin katılabileceği bu turun Mavişehir, Akbük, Kazıklı ve Bozbük koylarını kapsayan güzergah kullanılmaktadır.
  • Aydın Şehir Merkezinden Bisiklet Turları; Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Park’ında dağ bisikleti için bisiklet parkurları bulunurken şehir merkezinden hareket ederek yol yapabileceğiniz ve farklı ilçelere ulaşabileceğiniz bisiklet güzergahları vardır.
  • Kuşadası'nda Jeep Safari; Safari turunda Sultaniye Köyü, Yeni Köy, Burgaz Köyü, Gümüş Dağı ve Pamucak Plajı kapsayan güzergah kullanılmaktadır.
  • Rüzgâr Sörfü; Ege Bölgesi'nde rüzgâr sörfünün en fazla tercih edildiği ilçelerden birisi Didim'dir. Didim'in Altınkum Plajı'nın 2. koyunda rüzgâr sörfü yapmanıza olanak sağlayan şirketler bulunmaktadır.