Vaka: 30,709

İyileşen: 26,461

Vefat: 203

Vaka: 30,709

İyileşen: 26,461

Vefat: 203

9.209
10.6949
12.6415

...
Sanat

4. Kilyos Çevre ve Sanat Günleri başlıyor

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Kilyos Çevre ve Sanat Günleri, 18-19 Eylül'de yapılacak. Etkinlikte kumda sanat heykellerinden mikrokredi kermesine, Kilyoslu yazarların imza gününden Sarıyer temalı ödüllü fotoğrafların sergisine kadar pek çok aktivite yapılacak. Çevre sorunlarının giderek daha da artığı günümüzde doğa için bir araya geliniyor.18-19 Eylül'de Kilyos'ta yapılacak etkinlikte kumda sanat heykelleri, mikrokredi kermesi, Kilyoslu yazarların imza günü, Sarıyer temalı ödüllü fotoğrafların sergisi ve nesli tükenmekte olan kum zambakların ziyareti de yapılacak.Sarıyer Belediyesi, İstanbul'un en büyük ve en kapsamlı doğa hareketini çevreci STK'larla birlikte Kilyos'ta düzenliyor. 

İlk yardım eğitimlerinden AKUT afet bilinçlendirme seminerine, doğal sabun yapımından yogaya, müzik dinletilerine kadar birbirinden farklı etkinliklerin yapılacağı Çevre ve Sanat Günleri iki gün sürecek. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra 10 uncu kez düzenlenen Kum Zambakları Festivali nde de her zaman olduğu gibi renkli görüntüler yaşanacak. 8 incisi yapılan Uluslararası Emin Turan Kumda Sanat Şenliği'nde, iklim krizi ekseninde sorun çözümleri, geri dönüşüm ve doğa savunması üzerinde de durulacak. 

ORMAN YANGINLARI KONUŞULACAK 

Türkiye'nin dört bir yanında çıkan yangınlar bu sene gerçekleşecek olan Çevre ve Sanat Günleri nin gündeminde yer alacak. Yeryüzü Derneği'nden Esra Adalı Ayaz'ın moderatörlüğünü yapacağı Orman Yangınları adlı panele İstanbul Üniversitesi nden Cihan Erdönmez ile Kuzey Ormanları Savunması'ndan Başar Ali Paşa konuşmacı olarak katılacak. 8. Uluslararası Emin Turan Kumda Sanat Şenliği nin teması ise Kendin Ol olacak. 15 sanatçı kumdan heykeller yaparak ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Etkinliğin kapanışında Elanur Akbulut ve Burak Şen katılımcılara müzik ziyafeti yaşatacak.